Children food allergy - حساسیت غذایی کودکان

حساسیت غذایی

حساسیت غذایی در کودکان

تاخیر در شروع غذا در شیرخواران احتمال خطر افزایش حساسیت غذایی در این کودکان را بالا می‌برد.

پژوهشی که در مجله Pediatric Allergy and Immunology منتشر شده است، نشان داده در شیرخوارانی که از فرآورده‌های شیر گاو، تخم‌‌مرغ و بادام زمینی در طی سال اول زندگی پرهیز داشته‌اند، با احتمال بالاتری در سن یک‌سالگی نسبت به این غذاها حساسیت رخ خواهد داد.

“حساسیت غذایی اولیه در زندگی با افزایش خطر خس‌خس یا ویزینگ (آسم)، اگزما و رینیت آلرژیک در سنین بالاتر کودکی همراه است.”

با وجودیکه همه شیرخوارانی که حساسیت غذایی دارند دچار آلرژی تنفسی نخواهند شد؛ ولی ابتلا به حساسیت غذایی یک مرحله مهم در این فرآیند است.

با استفاده از داده‌های 2100 کودک کانادایی، محققان متوجه شده‌اند شیرخوارانی که از محصولات شیر گاو در طی سال اول زندگی دور نگه داشته شده‌اند حدود 4 برابر بیشتر احتمال حساسیت به شیر گاو نسبت به کودکانی دارند که قبل از 12 ماهگی از محصولات شیر گاو استفاده کرده‌اند. به طور مشابه، شیرخوارانی که از تخم مرغ و بادام زمینی در سال اول زندگی پرهیز داشتند، حدود 2 برابر مستعد حساسیت به این غذاها در مقایسه با شیرخوارانی هستند که قبل از 12 ماهگی از این مواد غذایی استفاده کرده‌اند.

شروع اولیه تخم‌مرغ قبل از یک‌سالگی به نظر می‌رسد که مفید می‌باشد، زیرا به طور مشخصی احتمال به وجود آمدن حساسیت به هر یک از این سه آلرژن غذایی را کاهش می‌دهد.

این اولین مطالعه مشاهده‌ای در جمعیت عادی شیرخواران است.

راهکار داروسازی دکتر عبیدی برای درمان حساسیت غذایی کودکان